4 naturalne sposoby, żeby pozbyć się otwartych porów z twarzy! Twoja skóra znów będzie nieskazitelna!


Każdy człowiek ma na skórze pory. Są to setki malutkich otworów, które generalnie powinny być niewidoczne gołym okiem. Dzieje się tak jeśli skóra jest zadbana a pory oczyszczone.


W internecie możecie znaleźć sporo naturalnych sposobów na pozbycie się otwartych porów. Oto cztery sprawdzone i naszym zdaniem najskuteczniejsze.

Płyn oczyszczający z octem jabłkowym

W tym celu użyj 1 łyżkę octu jabłkowego i rozpuść go w 5 łyżeczkach wody. Następnie wymieszaj całość dokładnie. Po umyciu twarzy przetrzyj skórę wacikiem nasączonym miksturą z octem i pozwól jej się wchłonąć. Następnie użyj kremu nawilżającego.

Wykorzystaj aloes jako krem na noc

Użyj żelu z aloesu na skórze twarzy i pozostaw go na noc. Zaraz po przebudzeniu się rano umyj dokładnie twarz. Aloes nie tylko świetnie nawilży skórę, ale także sprawi, że zwężą się rozszerzone pory. Żel aloesowy ma właściwości odżywcze i oczszczające. Dodatkowo usuwa zanieczyszczenia z zagłębień na powierzchni.


Maseczka z białek jaj

Przepis jest bardzo prosty:

1 białko jajka

2 łyżki płatków owsianych

2 łyżki soku z cytryny

Oddzielone białko wymieszaj z płatkami i sokiem z cytryny do uzyskania jednolitej masy. Nakładasz na skórę na 30 minut, a następnie myjesz twarz zimną wodą! 

Maseczka sprawi, że skóra będzie napięta, a pory znacznie zwężone.

Soda i woda


Wymieszaj sodę oczyszczoną i wodę w równych proporcjach

Nałóż miksturę na skórę twarzy a następnie masuj przez 1 minutę. Później spłucz ją letnią wodą.

Wystarczy, że będziesz stosować tę metodę co 3 – 4 dni i pamiętać o odpowiednim nawilżeniu po zabiegu. Jest to także znakomity sposób na pozbycie się trądziku.


4 naturalne sposoby, żeby pozbyć się otwartych porów z twarzy! Twoja skóra znów będzie nieskazitelna!

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.