13 oryginalnych pomysłów do wykorzystania w ogrodzie, o których marzy każdy ogrodnik


Ogromny ogród warzywny to nie tylko świeże sałatki, ale także bóle kręgosłupa i ból kolana. Praca w ogrodzie z pewnością jest odprężająca, a oszałamiająca roślinność może stać się dumą ogrodnika.Podniesione skrzynki ogrodowe

Te podniesione skrzynki mogą uratować plecy i kolana i stać się sprytną ozdobą Twojego ogrodu. Jako dodatek, są one dość łatwe do zrobienia: ułóż drewniane płyty razem, umieść na dnie karton i metalową siatkę i wypełnij skrzynię ziemią.

Skrzynie ogrodowe
Jeśli twój dom znajduje się na zboczu, ten pomysł na ogród może być dla ciebie darem niebios.

Wiszący ogród
Wspaniała decyzja dla tych, którzy nie chcą się schylać. Pomysł ten sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku kwiatów i truskawek.

Ściółkowanie
Możesz pokryć powierzchnię ziemi matami mulczującymi, które nie wpuszczają promieni słonecznych. Teraz możesz zapomnieć o zarządzaniu chwastami, ponieważ w twoim ogrodzie nie będzie żadnych chwastów!

Rośliny pnące
Pozwoli to zaoszczędzić miejsce, a jednocześnie stworzy żywą dekorację. Istnieje wiele odmian roślin wiszących i pnących i można ich użyć do stworzenia pięknego łuku.

Farma na ścianie
Pionowy ogród warzywny jest nie tylko wygodny, ale także praktyczny. Rośliny rosnące na ścianach mogą chronić Twój dom przed słońcem.

System irygacyjny
Zadbaj o swój ogród, instalując wygodny system nawadniania. Będziesz potrzebował 2 węży, belki bocznej i tryskaczy. Umieść to wszystko razem, jak pokazano na poniższym obrazku. Twoje plecy będą ci wdzięczne!

System nawadniania kropelkowego wykonany z plastikowych butelek
To świetny i super prosty sposób na podlewanie roślin! Wystarczy wziąć plastikowe butelki o pojemności 2 litrów, zrobić 2 lub więcej otworów w bokach i 2 w dnie i posadzić je obok roślin. Napełnij butelki wodą i to wszystko! Woda powoli przejdzie prosto do korzeni. Podlewanie z obszaru korzenia zamiast z góry pomoże zapobiegać grzybowi i zmniejszać niektóre problemy z liśćmi.

Płot
Ogrodzenie wykonane z trwałych materiałów może pomóc chronić twoje łóżka przed gryzoniami. Voles z pewnością nie poradzi sobie z murowanym lub kamiennym ogrodzeniem.

Wystrój kwiatów
Posadź kwiaty wzdłuż łóżek ogrodowych. Nie tylko pięknie wyglądają i świetnie pachną, ale mogą również pomóc w odstraszaniu szkodników.

Brukowany chodnik
Oczyść obszar, w którym chcesz zrobić brukowaną chodnik i umieść formularz, aby zaplanować jego projekt. Wymieszaj worek cementu z wodą i wlej mieszaninę do ramy. Wygładź powierzchnię i ostrożnie unieś ramę. I tam masz to … wspaniały brukowany chodnik upiększający twoją przestrzeń na zewnątrz!

Skrzynie dla leniuchów
Korzystając z wyobraźni, możesz zamieniać zaimprowizowane materiały w skrzynie ogrodowe. Aluminiowe puszki, beczki, plastikowe skrzynie? Wspaniale!


13 oryginalnych pomysłów do wykorzystania w ogrodzie, o których marzy każdy ogrodnik

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.