10 Niebezpiecznych rzeczy, które kiedyś były normalne!


Jeśli uważasz, że ludzie robią dziś niezwykłe i dziwne rzeczy, powinieneś sprawdzić naszą stosunkowo nową historię. Zobaczysz, że nasi przodkowie robili jeszcze dziwniejsze rzeczy. Ale ich działania były w rzeczywistości legalne.Ten wpis kompilację przerażających rzeczy, które były dozwolone w przeszłości.

Leczenie kokainą

100 lat temu ludzie nie traktowali tej substancji jako szkodliwej. Wręcz przeciwnie, był dostępny w drogeriach i sprzedawany bez recepty, aby leczyć kaszel i ból zęba. Kokaina była również zalecana jako środek uspokajający dla dzieci. Podobnie jak w przypadku innych leków, kokaina była szeroko reklamowana.

Przesyłam dzieci pocztą

Brzmi to jak żart, ale na początku XX wieku Amerykanie mieli możliwość wysyłania swoich dzieci pocztą absolutnie zgodnie z prawem. Kosztował około 15 centów, jeśli ich dziecko ważyło nie więcej niż zwykła paczka. Tacy „troskliwi” rodzice prawdopodobnie chcieli zaoszczędzić trochę pieniędzy, wysyłając swoje dzieci do krewnych.

Odkryte klatki dla dzieci

W latach trzydziestych takie klatki druciane były bardzo powszechne wśród brytyjskich rodzin. Dzięki tym niebezpiecznym konstrukcjom dzieci mogły oddychać świeżym powietrzem, a ich matki zajęły się obowiązkami domowymi. To niewiarygodne, ale te klatki były uważane za bezpieczne. O czym myśleli rodzice tego czasu?Ogrodowy pustelnik

Bogaci ludzie często mają dziwne kaprysy. Ale w przeszłości ich obsesje sprawiały, że ludzie cierpieli. W XVIII wieku popularne było mieć osobistego pustelnika, który mieszkał w ogrodzie. Pustelnikowi nie wolno było myć ani obcinać paznokci ani włosów. Mieszkali w ręcznie robionej grocie. Właściciele zawsze pokazywali się przed gośćmi i byli dumni ze swoich „żywych dekoracji”.

Wątpliwe metody leczenia

Nie tak dawno temu lekarze nie mieli pojęcia o dezynfekcji i stosowali dziwne metody: upuszczanie krwi jako lekarstwo na wszystkie choroby, obcinanie języka przed jąkaniem, a także lobotomia i leczenie porażeniem prądem. Nawet najbardziej utytułowani lekarze w tamtym czasie, tacy jak ortopeda Lewis Sayre (na zdjęciu z pacjentem), przeprowadzili wiele operacji z śmiertelnym skutkiem.

Radioaktywne zabawki

W latach pięćdziesiątych promieniowanie uznano za dość bezpieczne. Takie „atomowe” zabawki, jak pokazane na zdjęciu mini-laboratorium, były bardzo popularne. Zestaw do eksperymentów zawierał prawdziwy polon i uran w małych ilościach.Ludzkie ogrody zoologiczne

Ludzkie ogrody zoologiczne miały na celu pokazanie ludzi z Azji i Afryki jako „dowód” teorii Darwina. Taka haniebna rozrywka istniała przez wiele lat. Na zdjęciu można zobaczyć belgijskie zoo w 1958 roku.
[url=https://flic.kr/p/yHyYUe][img]https://farm1.staticflickr.com/733/21473827909_1c5b3c56cb.jpg[/img][/url][url=https://flic.kr/p/yHyYUe][1958] Human Zoo in Brussels Belgium white spectator interacting with young black child 1958[/url] by [url=https://www.flickr.com/photos/markusziller/]Markus Ziller[/url], on Flickr


12

10 Niebezpiecznych rzeczy, które kiedyś były normalne!

1 / 2Next

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.