10 trików od naszych babć, które wciąż działają i są genialne!


Niektóre sztuczki i hacki mogą być naprawdę genialne i używa ich wiele pokoleń. Jednak niektóre z nich są z czasem zapomniane, zamieniając się w porady typu „w stylu dziadka”.Zobacz triki naszych babć, które są genialne i które mogą ci się kiedyś przydać!

1. Róże żyją dwa razy dłużej, jeśli w wodzie umieści się pół aspiryny.

Aspiryna zapobiega rozpadowi wody i pomaga zachować chryzantemy, goździki, mieczyki i róże. Jeśli chodzi o żonkile, lepiej dodać szczyptę soli do wody. Użyj octu na dalie.2. Aby nauczyć dziecko właściwego trzymania pióra, użyj gumki.

Załóż gumową opaskę na dłoń, a następnie przymocuj do niej długopis nakrętką skierowaną w nadgarstek. Teraz obróć o 180 °. Długopis zostanie teraz w prawidłowej pozycji.3. Posyp solą tłustą plamę na ubraniach tak szybko, jak to możliwe.

Sól pochłonie większość tłuszczu. Po prostu posyp, czekaj i potrząsaj. Duża plama będzie łatwiejsza do zmywania, a mała po prostu zniknie.


4. Suchy lakier do paznokci można rozcieńczać zmywaczem do paznokci.

Kilka kropli zmywacza do paznokci sprawi, że lakier będzie nie tylko bardziej płynny, ale i bardziej błyszczący. Najważniejsze jednak, aby nie dodawać zbyt dużo lub stanie się zbyt wodnisty.5. Przypaloną patelnię można łatwo wyczyścić poprzez gotowanie w niej osolonej wody.

Możesz łatwo wyczyścić nawet tłustą, spaloną powierzchnię bez specjalnych detergentów. Po prostu dodaj kilka łyżek soli do wody i gotuj przez 15-20 minut.6. Możesz wyczyścić palce z soku z buraków lub jagód po prostu cytryną.

Zwykłe mydło tylko wzmacnia purpurowy kolor. Dlatego, aby pozbyć się ciemnych plam z buraków lub jagód, lepiej użyć soku z cytryny. Lub możesz po prostu pocierać ręce kawałkiem cytryny.


7. Jajka nie pękają, a białe nie wyciekają podczas gotowania, jeśli włożysz je do słonej wody.

Sól nie wpływa na pękanie jajek, ale zapobiegnie wyciekaniu białka jaja, pozostawiając naturalny smak.8. Aby uniknąć kruszenia się chleba, zanurz nóż w gotującej się wodzie.

Aby upewnić się, że świeży chleb nie rozpada się podczas cięcia, najpierw zanurz nóż w gotującej się wodzie. Możesz również wylać na nią wodę z czajnika. Następnie wytrzyj ostrze i pokrój gładkie plastry.9. Ziemniaki pomagają usunąć podrażnienia i zapalenia z ukąszeń owadów.

Weź mały ziemniak, umyj go i pokrój. Przymocuj wyciętą stronę do czystej rany lub ugryzienia i zamocuj ją bandażem lub klejem.

Ziemniaki zmniejszają swędzenie i stany zapalne oraz pomagają nawilżyć ranę, co zwiększa szybkość gojenia. Pomaga w przypadku wszelkich ukąszeń i podrażnień.


10. Określ kierunki za pomocą zegarka na rękę.

Weź zegarek i obróć go tak, aby wskazówka godzinowa skierowana była w stronę słońca. Następnie podziel kąt między wskazówką godzinową a liczbą 1 na pół. Linia oddzielająca kąt wskaże na południe.

Do południa południe będzie po prawej stronie słońca, a po południu – po lewej.


10 trików od naszych babć, które wciąż działają i są genialne!

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.