7 sekretów kobiet, które mają piękną i gładką skórę!


Lato jest w pełnym rozkwicie. Planujesz wakacje i przymierzasz strój kąpielowy, i nagle zauważysz nienawistną „pomarańczową skórkę”. Dobra wiadomość: cellulit wcale nie jest wadą. 90% kobiet to ma, ale w niektórych z nich jest prawie niezauważalna ze względu na specyfikę struktury ciała. Więcej nowości: nie można całkowicie pozbyć się cellulitu, ale można go zminimalizować. Jak więc możemy sprawić, aby nasza skóra była gładka i niemal idealna?
7. Zdrowe jedzenie

Powszechny mit: jeśli stracisz wagę, cellulit zniknie. To nie jest prawda. Walka z cellulitem zaczyna się od prawidłowego odżywiania. Rzeczy, które powinna zawierać Twoja dieta:

białko (mięso, rośliny strączkowe, orzechy);
lecytyna (jaja, pomidory, szpinak, soja);
kwasy tłuszczowe (ryby, oliwki, awokado, orzechy);
spalające tłuszcz owoce i warzywa (grejpfruty).


6. Woda

Najlepszym napojem na sprawne ciało jest zwykła czysta woda. Dietetycy zalecają picie 1,5-2 L (50-66.6 uncji), nie licząc herbaty, kawy i innych napojów.


5. Ćwiczenia fizyczne

Jeśli spożyjesz więcej kalorii niż możesz spalić, dostaniesz dodatkowy tłuszcz, który wpływa na wygląd cellulitu. Ćwiczenia fizyczne pomogą Ci spalić nadmiar kalorii i uzyskać odpowiednie ciało. W takim przypadku przysiady, skoki na linie, bieganie i aerobik są bardziej skuteczne niż sztanga i hantle.
4. Masaż

Zarówno samo- masaż specjalnymi pędzlami i miseczkami, jak i profesjonalna obsługa są skuteczne.
W salonach masażu i klinikach masaż odbywa się za pomocą specjalnego sprzętu, który niszczy nagromadzone warstwy tłuszczu podskórnego i poprawia metabolizm.
Masaż z olejkami eterycznymi jest jeszcze bardziej skuteczny, ponieważ przenikają one do naskórka, spalając tłuszcz i eliminując stagnację limfy.


3. Peelingi

Kremy antycellulitowe nie przynoszą pożądanych efektów, ale peelingi usuwają zrogowaciałą warstwę skóry, poprawiają krążenie krwi i przyspieszają procesy metaboliczne.

Peeling z mielonej kawy sprawia, że ​​skóra staje się gładka, a cellulit – mniej zauważalny.
Peeling z solą morską usunie nadmiar wilgoci ze strefy cellulitu.


2. Kontrastowy prysznic

Prysznic kontrastowy poprawia krążenie krwi i stymuluje przemianę materii.
Ciśnienie strumieni wody wyeliminuje stagnacje. Limfa intensywnie oczyszcza skórę i warstwy podskórne.
Kieruj strumień wody na obszar problemowy z odległości 10 cm (3,9 cala) i masuj obszary problemowe: obszar pośladków – z okrągłymi ruchami, nogi – ruchy góra-dół dla części przedniej i u dołu dla części tylnej .


1. Sauna

Wysokie temperatury sauny zwiększają przepływ krwi i limfy, dzięki czemu skóra staje się gładka i dopasowana, przywracając jej elastyczność.
Sauna otwiera gruczoły potowe, przez które toksyny opuszczają skórę, oczyszczając ją ze stagnacji tłuszczowej.
Tylko jedna wizyta w saunie na tydzień wygładzi podskórną warstwę tłuszczu.
Pomocne będą także okłady z antycellulitów ze specjalnymi olejkami lub błotem leczniczym.


7 sekretów kobiet, które mają piękną i gładką skórę!

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.