12 rzeczy, których żadna kobieta nie powinna robić!


Każda kobieta powinna dbać o zdrowie miejsc intymnych. Zobacz czego żadna kobieta nie powinna nigdy robić żeby cieszyć się zdrowiem.


Zdrowa pochwa jest z natury kwasowa i zawiera duże ilości pomocnych bakterii, które pomagają w zwalczaniu infekcji i utrzymywaniu naturalnego poziomu pH. Zdrowa pochwa wydziela niewielką ilość wydzieliny, aby zachować czystość i porządek. Każde złamanie podstawowych zasad higieny może spowodować infekcje lub podrażnienia. Zobacz czego nigdy nie powinnaś robić!

1. Używanie domowych środków

Twoje miejsca intymne są bardzo wrażliwe. Jeżeli czujesz, że coś się dzieje powinnaś udać się do lekarza zamiast stosować domowe środki.

2. Noszenie obcisłych spodni

To nie znaczy, że musisz wyrzucić wszystkie obcisłe jeansy. Możesz nosiod czasu do czasu. Noszenie ciasno dopasowanych ubrań przez cały czas może prowadzić do wysypki lub infekcji. Po prostu upewnij się, że twoja pochwa „oddycha”.

3. Używanie perfumowanych produktów

Nawet nie masz pojęcia jak bardzo delikatna jest twoja pochwa.

Po użyciu substancji perfumowanych pH spadnie znacznie w dół, co może skończyć się infekcją lub po prostu ogólnym niepokojem i bardziej prawdopodobnym ostrym zapachem.

4. Drapanie

Jeżeli czasem czujesz lekkie swędzenie tam na dole powinnaś oprzeć się pokusie. Drapanie może tylko pogorszyć sprawę – lepiej udaj się do lekarza.

5. Kolczyki

Cóż, jestem pewien, że istnieje kilka kuszących powodów do przekłucia swoich genitaliów, takich jak ulepszona stymulacja. Jednak naprawdę powinieneś rozważyć wady takiej ozdoby. Bądź ostrożna jeśli chodzi o piercing.

6. Dekorowanie klejnocikami

Po raz kolejny uświadom sobie jak bardzo delikatna jest twoja pochwa. Ozdabianie jej diamencikami nie jest najlepszym pomysłem. Łatwo możesz nabawić się infekcji.

7. Prysznic

Prysznic faktycznie oczyszcza pochwę ze wszystkich drobnoustrojów, niestety nawet tych ważnych i potrzebny.
Pochwa nie potrzebuje intensywnego czyszczenia mydłem, ponieważ wytwarza substancję, która działa jak naturalny środek czyszczący. Tak więc, mycie zewnętrznej warstwy bezzapachowym mydłem jest w porządku.

8. Depilacja woskiem w tanim zakładzie kosmetycznym

Jeżeli decydujesz się na depilację woskiem wybierz renomowany gabinet kosmetyczny. Nie oszczędzaj pieniędzy. Łatwo jest podrażnić miejsca intymne.

9. Noszenie brudnej bielizny

Jeżeli chcesz uniknąć infekcji musisz zawsze nosić czystą bieliznę! Nie zapominaj o tym. Wystarczy jeśli codziennie będziesz nosić świeżą bieliznę.

10. Nie używaj perfum

Twoja pochwa ma swój charakterystyczny zapach. Nie próbuj go zmieniać używając perfum. To nie przyniesie ci nic dobrego.

11. Noszenie wkładek lub podpasek każdego dnia

Prawie kobiety używają wkładek higienicznych, większość kobiet uważa te wkładki za wygodne i mają zwyczaj noszenia ich każdego dnia. To sprawia, że ten obszar staje się ciepły i wilgotny, a więc jest to idealne środowisko dla rozwoju bakterii. Zaleca się, aby nie używać tych wkładek regularnie, a nawet jeśli tak, należy je zmieniać co 4 godziny.

12. Niehigieniczne wycieranie

Prawidłowe wycieranie po sikaniu jest niezbędne dla zachowania higieny i zdrowia twojej pochwy. Niewłaściwe wycieranie może to spowodować, że bakterie obecne w pobliżu odbytu zostaną przetransportowane do pochwy i wchłonięte powodując poważne infekcje. Aby zapobiec tym rodzajom infekcji, ważne jest, aby ścierać z przodu do tyłu i zmieniać papier toaletowy po każdym ścieraniu.


12 rzeczy, których żadna kobieta nie powinna robić!

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.