Kilka dowodów na to, że toalety publiczne są bardziej niebezpieczne niż myśleliście.


Siedzieć lub nie siedzieć – oto jest pytanie. Miłość do własnego ciała oznacza dbanie o swoje zdrowie, a kiedy życie stawia cię w sytuacji, w której są tylko 2 opcje – upokorzenie lub publiczna toaleta, oczywiście wybieramy mniejsze zło. Postanowiliśmy dowiedzieć się więcej o tym delikatnym problemie i sprawdzić, czy toalety publiczne są tak niebezpieczne, jak nam się wydaje.

Zasada nr 1. Najbardziej niebezpieczne miejsca wydają się najbezpieczniejsze.

Nikt nie wie na pewno, ile bakterii znajduje się pod deską sedesową lub na jej pokrywie. Firma BioCote zdecydowała się dowiedzieć więcej o wszystkich powierzchniach w jednej publicznej toalecie i zebrała próbki po jednym dniu roboczym w swoim biurze. Okazało się, że ponad 50 000 różnych mikroorganizmów jest ciągle w pobliżu. Może to być nieoczekiwane, ale najbardziej zanieczyszczonym miejscem w toalecie był zlew. To dlatego, że tam jest najwięcej bakterii, a umywalki nie są tak dokładnie czyszczone jak toalety. Później naukowcy z Arizony doszli do tego samego wniosku: tylko 19% wszystkich bakterii w łazienkach można znaleźć w toalecie, a resztę można znaleźć w wannach i zlewach. Na podłodze, ścianach, klamkach drzwi i przyciskach do spłukiwania znajdują się całe kolonie bakterii.
Zasada nr 2. Zwróć uwagę na szczegóły.

Kiedy odwiedzasz publiczną toaletę, zwróć uwagę na pewne rzeczy przed jej użyciem. W prawej toalecie powinno znajdować się mydło, papier toaletowy i harmonogram sprzątania na ścianie. Sprawdź sam harmonogram: data powinna być dzisiejsza, a odstępy czasu nie powinny przekraczać kilku godzin.

Zasada nr 3. Wybierz odpowiednie stoisko.

To zaskakujące, ale według naukowców, nawet gdy w toalecie jest tylko 2 kabiny, ludzie częściej wybierają drugi. Tak więc, kiedy wchodzisz do publicznej toalety, idź na pierwsze stoisko. Mniej osób już tam było, więc będzie czystsze.
Zasada nr 4. Dostosuj się do lokalizacji.

Jeśli chcesz odłożyć torbę lub swoje rzeczy, wybierz najbezpieczniejsze miejsce – poza toaletą. Ale jeśli nie masz wyboru i nikt nie może trzymać twojej torby, nie kładź swoich rzeczy na podłodze. Najbezpieczniejszym miejscem jest zbiornik toalety.

Zasada nr 5. Usiądź poprawnie.

Ludzkość nie posiadała prawdziwych toalet przez bardzo długi czas w historii. I dopiero niedawno ludzie zaprojektowali toalety, które znamy i używamy dzisiaj. Jednak stanowisko, jakie przyjmujemy siedząc na takiej toalecie, nie jest naturalne. Pozycja 90 ° (po lewej) powoduje napięcie i napięcie i może prowadzić do zaparć i hemoroidów. A pozycja 35 ° (po prawej) jest naturalna, gdzie wszystko może mieć swój naturalny przebieg. Tak więc, ponieważ w publicznych toaletach zwykle musimy się spieszyć, lepiej usiąść w pozycji 35 °, aby uniknąć obrażeń. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie publiczne toalety pozwalają odwiedzającym stać na siedzeniach. Tak więc, jeśli jesteś w takiej toalecie, po prostu nie dotykaj gniazda, aby uniknąć bakterii.
Zasada nr 6. Nie kładź papieru toaletowego na siedzeniu.

Wiele osób umieszcza papier toaletowy na siedzeniu podczas korzystania z publicznej toalety. Bez względu na to, jak dobra może wydawać się ta decyzja, jest to w rzeczywistości jedna z najgorszych. Po pierwsze, deski sedesowe są konstruowane w bardzo elegancki sposób. Ich kształt i ich gładka powierzchnia nie pozwalają na rozprzestrzenianie się bakterii. Po drugie, wiele osób często zapomina zamknąć drzwi toalety po użyciu, spłukują się, a bakterie rozprzestrzeniają się po całej toalecie, w tym papierowej bucie toaletowej. Papier bardzo dobrze wchłania wilgoć i jest doskonałym środowiskiem do namnażania się bakterii. Tak więc, jeśli nie masz własnego papieru toaletowego, nie kładź go na desce sedesowej.

Zasada nr 7. Wyjdź z wdziękiem.

Kiedy skończysz, musisz wyjść z pokoju poprawnie. Zamknij pokrywę toalety zaraz po wstaniu i przepłucz wodę dopiero po zamknięciu pokrywy.
Zasada nr 8. Bardzo dobrze myj ręce.

Myj ręce bardzo dobrze, ponieważ na nich jest dużo szkodliwych mikroorganizmów. Pamiętaj: dotykamy naszych twarzy od 2 do 5 razy na minutę, co oznacza, że ​​możemy łatwo umieścić niechcianych gości bardzo blisko naszych ust. I to właśnie wtedy bakterie mogą atakować. Tak więc, za każdym razem, gdy odwiedzasz publiczną toaletę, powinieneś zawsze myć ręce mydłem przez co najmniej minutę i starać się nie dotykać twarzy przed wypłukaniem wszystkich niechcianych bakterii. Po zakończeniu mycia rąk powinieneś wyjść z toalety bez dotykania jakichkolwiek powierzchni, w tym także klamki drzwi!

Bonus

Mimo że istnieje wiele plotek, prawie niemożliwe jest uzyskanie STD z toalety. Dlatego nawet najbardziej upartych ludzi można odprężyć.

Toalety publiczne nie są tak przerażające, jak mogłoby się wydawać. Jakie miejsca publiczne boisz się odwiedzić? Powiedz nam w komentarzu poniżej!


Kilka dowodów na to, że toalety publiczne są bardziej niebezpieczne niż myśleliście.

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.