10 niebezpiecznych rzeczy, które kiedyś były uważane za normalne.


Jeśli uważasz, że ludzie robią dziś niezwykłe rzeczy, powinieneś sprawdzić naszą stosunkowo nową historię. Zobaczysz, że nasi przodkowie robili jeszcze dziwniejsze rzeczy. Ale ich działania były w rzeczywistości legalne.

Leczenie kokainą

100 lat temu ludzie nie traktowali tej substancji jako szkodliwej. Wręcz przeciwnie, był dostępny w drogeriach i sprzedawany bez recepty, aby leczyć kaszel i ból zęba. Kokaina była również zalecana jako środek uspokajający dla dzieci. Podobnie jak w przypadku innych leków, kokaina była szeroko reklamowana.Przesyłanie dzieci pocztą

Brzmi to jak żart, ale na początku XX wieku Amerykanie mieli możliwość wysyłania swoich dzieci pocztą absolutnie zgodnie z prawem. Kosztował około 15 centów, jeśli ich dziecko ważyło nie więcej niż zwykłą paczkę. Tacy „troskliwi” rodzice prawdopodobnie chcieli zaoszczędzić trochę pieniędzy, wysyłając swoje dzieci do krewnych.

Odkryte klatki dla dzieci

W latach trzydziestych takie klatki druciane były bardzo powszechne wśród brytyjskich rodzin. Dzięki tym niebezpiecznym konstrukcjom dzieci mogły oddychać świeżym powietrzem, a ich matki zajęły się obowiązkami domowymi. To niewiarygodne, ale te klatki były uważane za bezpieczne. O czym myśleli rodzice tego czasu?Ogrodowy pustelnik

Bogaci ludzie często mają dziwne kaprysy. Ale w przeszłości ich obsesje sprawiały, że ludzie cierpieli. W XVIII wieku popularne było mieć osobistego pustelnika, który mieszkał w ogrodzie. Pustelnikowi nie wolno było myć ani obcinać paznokci ani włosów. Mieszkali w ręcznie robionej grocie. Właściciele zawsze pokazywali się przed gośćmi i byli dumni ze swoich „żywych dekoracji”.

Wątpliwe metody leczenia

Nie tak dawno temu lekarze nie mieli pojęcia o dezynfekcji i stosowali dziwne metody: upuszczanie krwi jako lekarstwo na wszystkie choroby, obcinanie języka przeciw jąkaniu, a także lobotomia i leczenie porażeniem prądem. Nawet najbardziej utytułowani lekarze w tamtym czasie, tacy jak ortopeda Lewis Sayre (na zdjęciu z pacjentem), przeprowadzili wiele operacji przy śmiertelnych skutkach.Radioaktywne zabawki

W latach pięćdziesiątych promieniowanie uznano za dość bezpieczne. Takie „atomowe” zabawki, jak pokazane na zdjęciu mini-laboratorium, były bardzo popularne. Zestaw do eksperymentów zawierał prawdziwy polon i uran w małych ilościach.

Ludzkie ogrody zoologiczne

Ludzkie ogrody zoologiczne miały na celu pokazanie ludzi z Azji i Afryki jako „dowód” teorii Darwina. Taka haniebna rozrywka istniała przez wiele lat. Na zdjęciu można zobaczyć belgijskie zoo w 1958 roku.
„Wycieczki rozrywkowe” do szpitali psychiatrycznych

Pacjenci szpitali psychiatrycznych byli strasznie traktowani w przeszłości: pracownicy rzadko karmili ludzi, chociaż krewni płacili za zakwaterowanie pacjentów. Ale nie było to wystarczające dla właścicieli azylu. Stworzyli mały biznes: chętni odwiedzający mogliby zapłacić pewną sumę pieniędzy, żeby spojrzeć na biednych ludzi, a nawet szturchnąć ich kijem.

Zbieranie części ciała

Tylko szaleni ludzie w dzisiejszych czasach zbierają ludzkie części ciała jako trofea. Ale to było zwykłe hobby, które nie budziło wstrętu w przeszłości: renomowani dżentelmeni mieli swoje własne patoanatomiczne pokoje w domu. Nawet żołnierze zabierali do domu czaszkę wroga. Na tym obrazie widzimy amerykańskiego żeglarza: podczas II wojny światowej wziął czaszkę japońskiego żołnierza.Palenie w czasie ciąży z powodu zaleceń lekarza

Palacze są dziś pod wieloma względami ograniczone. Jednak 70 lat temu amerykańscy lekarze zalecili swoim pacjentkom w ciąży palenie papierosów, aby pozbyć się zaparć. Tak więc kobieta, która właśnie urodziła dziecko, nie miała zakazu palenia w szpitalu. Przerażające jest wyobrazić sobie nasze życie, jeśli medycyna nadal podąża za takimi poglądami.


10 niebezpiecznych rzeczy, które kiedyś były uważane za normalne.

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.