12 ratujących życie biurowych lifehacków, których nawet nie wiedziałaś, że potrzebujesz


Przeciętny Amerykanin spędza 34,5 godziny tygodniowo w biurze, co stanowi prawie jedną trzecią życia! Poczucie komfortu w pracy jest tak samo ważne, jak uczucie komfortu w domu. Oto lista lifehacków, których możesz użyć w biurze, aby pomóc Ci przetrwać dzień roboczy.

1. Dezodorant zapobiegający otarciom

Na zewnątrz jest gorąco, a Ty chętnie idziesz do pracy w swojej ulubionej sukience lub szortach. Tarcie między twoimi udami, kiedy chodzisz lub siedzisz przez cały dzień, powoduje bolesne i nieprzyjemne otarcia. Istnieje proste rozwiązanie, aby złagodzić cierpienie: roll-on-dezodorant. Dezodorant działa jako środek poślizgowy, łagodząc skórę i sprawiając, że chodzenie staje się mniej bolesne.

2. Zaciski Blinder do naprawiania złamanych nóżek klawiatury

Większość ludzi jest przyzwyczajona do pracy z laptopa, który jest ustawiony pod idealnym kątem pisania i dlatego może stać się naprawdę denerwujący, gdy się zepsuje. Możesz rozwiązać ten problem, jeśli masz leżące dwa spinacze. Po prostu przymocuj metalowe zaczepy ze spinaczy do dolnej części klawiatury i kontynuuj pisanie.3. Specjalna torba z piaskiem, aby zatrzymać złodziei żywności

Co może być bardziej nerwowego, niż gdy ktoś ukradnie starannie przygotowaną kanapkę? Jednym ze sposobów uniknięcia tego jest uczynienie twojego jedzenia nieatrakcyjnym dla innych. Firma Amazon oferuje w tym celu bezpieczne plastikowe torby warstwowe ze specjalną dekoracją („fałszywa forma”). Alternatywnie możesz sam stworzyć taką torebkę, używając odrobiny wyobraźni i zielonej farby.

4. Ułóż kable za pomocą rolek papieru toaletowego

Wszyscy mamy kolekcję kabli w pracy lub w domu, z których korzystamy tylko okazjonalnie. Kilka rolek papieru toaletowego pomoże Ci je uporządkować i rozplątać. Wystarczy umieścić te kable w oddzielnych rolkach papieru przed umieszczeniem ich w szufladzie szafki. Następnym razem, gdy potrzebujesz pewnego kabla, nie musisz tracić cennego czasu na znalezienie i rozplątanie go.5. Kubki papierowe do śledzenia parzenia kawy

Trudno sobie wyobrazić rutynową pracę bez kawy, ale skąd wiadomo, kiedy nadszedł czas na zrobienie nowej puli? 2 filiżanki ze styropianu pomogą Ci śledzić czasy parzenia kawy. Po prostu zapisz godziny dnia wokół krawędzi jednej z filiżanek i narysuj strzałkę na drugiej filiżance. Poproś swoich kolegów, aby za każdym razem, gdy przygotowują świeżą kawę, przekręcili strzałkę na odpowiednią godzinę.

6. Użyj sprężyny piórkowej, aby nie zginać kabli

Aby zabezpieczyć kable i ładowarki przed strzępieniem, użyj sprężyny ze starego długopisu. Zawiń go dookoła kabla i przesuń go do końca tak, aby zakrywał twardą plastikową część, która rozciąga się od złącza. Przed podłączeniem sprężyny należy odłączyć kabel.

7. Użyj stojącego biurowego stołu, aby pozbyć się problemów z kręgosłupem

Nic dziwnego, że siedzenie przez cały dzień jest niezdrowe. Nie tylko powoduje ból pleców i szyi, ale także zwiększa ciśnienie krwi i ryzyko chorób serca.

Badanie z 2011 r. Wykazało, że osoby, które korzystają z stojących biur w pracy, zmniejszają ból pleców i szyi nawet o 54%. Jeśli zdecydujesz się na zmianę, pamiętaj, że może to być całkiem radykalne dla twojego ciała. Idealnym rozwiązaniem jest biurko, które może służyć do siedzenia i stania.8. Znaczniki do kabli

Wszyscy mamy wiele kabli wokół naszego stolika komputerowego i często trudno jest ustalić, który przewód jest podłączony do czego. Plastikowe tagi z torebek na pieczywo mogą pomóc rozwiązać ten problem. Znaczniki te są znacznie wytrzymalsze niż etykiety papierowe lub etykiety samoprzylepne. Upewnij się, że używasz łatwo identyfikowalnych nazw dla swoich przewodów.

9. Używaj starych kasetek jako stojaka na telefon

Wskazówka dla tych, którzy mają stare kasety leżące w pobliżu: możesz ich używać jako stojaka na telefon, aby mieć oko na przypomnienia, SMS-y i rozmowy telefoniczne. Może się również przydać, jeśli chcesz obejrzeć film lub film. Przeprowadź swoją kreatywność i udekoruj ją, jak tylko chcesz!

10. Hamak stóp w pracy

Jeśli nie masz stojącego biurka i cały dzień siedzisz w biurze, ważne jest, aby przynajmniej uczynić go tak wygodnym, jak to tylko możliwe. Regulowany hamak na stopy to świetny sposób na podparcie i rozluźnienie stóp. Można go przymocować do dwóch stron biurka za pomocą metalowych klipsów. Wyższa pozycja może być używana do odpoczynku, a niższa pozycja „praca” jest podobna do tej, którą masz w podnóżkach w samolotach i autobusach turystycznych.11. Widelec jako podkładka chłodząca laptopa

Jeśli Twój laptop szybko się przegrzewa i musisz go nieco podnieść, ale nie masz specjalnego stojaka do chłodzenia laptopa, szybkie i proste rozwiązanie to użycie 2 widelców. Delikatnie połóż laptopa na 2 widelcach. Lepiej odłożyć widły w dół (nie tak, jak jest to zrobione na zdjęciu), aby uniknąć zadrapań.

12. Uzdrawiaj cięcia papieru za pomocą balsamu do ust

Unikanie papierowych cięć to szczególna umiejętność, którą niewielu ludzi opanowuje. Kawałki papieru są drobne, ale zazwyczaj bardzo bolesne. Woskowa baza balsamu do ust może pomóc uszczelnić ranę, chronić ją przed dostępem powietrza i złagodzić ból.


12 ratujących życie biurowych lifehacków, których nawet nie wiedziałaś, że potrzebujesz

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.