9 sygnałów, że wkładasz zbyt wiele w swój związek.


W małżeństwie może istnieć wiele problemów. Czy znacie jakieś małżeństwo bez żadnych problemów? Jednym z problemów w małżeństwie jest zwiększenie wysiłku w porównaniu do partnera.Jeżeli jeden z małżonków nadal się stara, a druga strona po prostu sobie odpuszcza to nie wróży nic dobrego. Zobacz po czym możesz poznać, że wkładasz w swój związek dużo więcej niż twój partner.


Bycie ofiarnym przez cały czas może prowadzić do frustracji, a z czasem twój partner może stać się dla ciebie nie do zniesienia.

Każdy ma inne potrzeby i problem. Aby uniknąć problemów, nie próbuj tylko dawać, ale skup się na wskazówkach i dowiedz się, czego naprawdę potrzebuje twój parter.

Ludzie często myślą, że mogą zmienić osobę, dając zbyt wiele, ale to działa tylko w rzadkich przypadkach. Zamiast być osobą dającą przez cały czas, zapytaj partnera o jego potrzeby, a także poinformuj ich bezpośrednio o swoich.

Jeśli tylko partner zwraca uwagę i wspiera cię emocjonalnie przez cały czas, twoja relacja jest jednostronna. Bądź uczciwy wobec siebie i staraj się, aby cieszyć się równouprawnieniem w małżeństwie.

Oto kilka znaków, które pomogą ci zrozumieć, że dajesz tak wiele w swoim związku. Przeczytaj je uważnie i osądź, gdzie stoisz w swoim małżeństwie i jak możesz poprawić swoją pozycję w małżeństwie.

1. Partner wyczerpuje cię emocjonalnie

Jeśli jesteś ofiarodawcą w swoim związku, twoje ciało również to odczuwa. Wkrótce twoje ciało staje się zmęczone jako ofiarodawca, a ty tracisz odporność emocjonalną i stajesz się emocjonalnym wampirem.

2. Twój partner nie angażuje cię w swoje życie

Czasem ludzie nie integrują partnera w swoje życie. Nie chcą, aby spotykał się z ludźmi, którzy są dla nich ważni, jak ich rodzice, przyjaciele i rodzina. Nie mówią ci o tym, co jest dla nich ważne. Nie robią z tobą planów na przyszłość. Takie zachowanie jest niepokojące.

3. Partner chce żebyś to ty się do niego dostosował

Każdy jest zajęty swoim życiem, ale kompromis jest kluczem do szczęśliwego związku. Jeśli ktoś chce się z tobą zobaczyć tylko wtedy, gdy jest to wykonalne i chce żebyś się do niego dostosował – to nie jest dobry znak. Jest to oczywisty znak, że jesteś mniej ważny dla swojego partnera i możesz być w jednostronnym związku.

4. Ty „sprzątasz” za każdym razem

Związek, w którym musisz wykonać całą emocjonalną i fizyczną pracę, to związek, w którym jesteś osobą, która wkłada więcej wysiłku, aby utrzymać ten związek przy życiu. Niedojrzały emocjonalnie partner chce, abyś zrobił wszystko sam. Musisz poradzić sobie z każdym bałaganem – musisz rozwiązać każdy spór i wykonać dla niego każde zadanie.


9 sygnałów, że wkładasz zbyt wiele w swój związek.

1 / 4Next

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.