10 sposobów na zrozumienie kobiecej osobowości bez konieczności pytania o nią


Niektórzy ludzie twierdzą, że zrozumienie wewnętrznego funkcjonowania kobiety to „terra incognita”, inaczej znana jako nieznane terytorium. Oczywiście kobiety mogą być pełne tajemnic i sprzeczności, ale być może nie byłoby tak, gdyby mężczyzna był bardziej uważny na swoje potrzeby i pragnienia. Uwierz nam, nie musisz czytać w myślach takich jak Mel Gibson w filmie „What Women Want”. Zrozumienie twojego partnera wymaga trochę zdrowego rozsądku.
1. Jakie są jej wartości życiowe?

Wartości życiowe człowieka służą jako wewnętrzny kompas, kierując je we właściwym kierunku przez całe życie. Co cenią twoja koleżanka lub dziewczyna? Czego ona chce od życia? Jakie są jej cele?

Czy ona woli spędzić wieczór z martini w towarzystwie przyjaciół? A może wolałaby złapać z tobą film? Czy ona chce kupić nową kanapę lub wyjechać za granicę na weekend? Twoja przyszłość może być oparta na decyzjach, które podejmuje teraz i na ich wpływie. Zwróć uwagę na jej działania, a nie na słowa, które pomogą Ci zrozumieć, kim jest.

W porządku, jeśli twoje widoki życia są trochę inne. Ale jeśli twoja dziewczyna chce zostać dyplomatą i chodzić dookoła świata, a ty chcesz mieszkać w małym przytulnym domu z kilkorgiem dzieci zaraz po ślubie, powinieneś być przygotowany na omówienie rodzajów kompromisów, na które byłbyś gotów. przyczynić się do przyszłości.


2. Czy lubi planowanie lub bycie spontanicznym?

Pomyśl o tym, w jaki sposób Twoja dziewczyna spędza wolny dzień. Czy wszystko planuje wcześniej, czy robi wszystko pod wpływem chwili? Czy łatwo zmienia harmonogram, czy też trzyma się planu, który zapisuje w kalendarzu?

Jeśli nigdy nie wiesz, czego możesz oczekiwać od swojej dziewczyny, możesz mieć jaśniejszą i bardziej spontaniczną przyszłość. Jednak życie tylko na dzisiaj może okazać się trochę nieostrożne, co może oznaczać, że będziesz miał gorączkowe życie wraz z ciągłymi zmianami i nie ma na czym polegać.

Ale nawet jeśli twoja dziewczyna jest całkowicie przeciwna niespodziankom, to nie znaczy, że jest nudna i przewidywalna. Podobnie jak wielu ludzi, niektóre kobiety lubią przestrzegać harmonogramu. Nawet jeśli tak jest, nigdy nie zaszkodzi dodać jej nieoczekiwanych i przyjemnych wydarzeń. Amerykańscy naukowcy udowodnili, że dana osoba czerpie więcej przyjemności z aktywności spontanicznej niż z planowej.
3. Jak reaguje na kłopoty?

Życie jest rollercoasterem, pełnym wzlotów i upadków. Bez względu na to, kim jesteś, nikt nie może całkowicie uniknąć problemów lub problemów. Chodzi o to, jak sobie radzisz z tymi wyzwaniami. Jak Twoja dziewczyna radzi sobie z wyzwaniem?

Amy L. Eva, psycholog z California University w Berkeley, mówi, że stresujące sytuacje są okazją, aby się czegoś nauczyć, zmobilizować swoją wewnętrzną moc i zmotywować do posuwania się naprzód. Najważniejszą rzeczą do zidentyfikowania jest aktualny problem i zrozumienie, jak bardzo jest on poważny. Czy to spalone jajka, problemy w pracy, czy powódź w innym kraju? Co twoja dziewczyna uważa za poważny problem i jak sobie z tym radzi?

Może po prostu wzruszy ramionami, może płakać, łamać talerze lub narzekać na przyjaciół. Podczas gdy mężczyźni i kobiety mogą radzić sobie ze stresem na różne sposoby, ważne jest, aby zauważyć czerwone flagi, np. Odstraszające drobne problemy, które można łatwo naprawić.
4. Jaka jest jej relacja z bliskimi?

John Nortman, psycholog z Buffalo, mówi, że dobre i ufne relacje sprawiają, że ludzie są szczęśliwi i zdrowi, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Bardzo ważne jest, aby każdy członek rodziny wnosił swój wkład w ten związek i wspierał się nawzajem, jednocześnie szanując indywidualne zwyczaje i tradycje.

Zwróć uwagę, jak dobry jest związek między twoją dziewczyną a jej rodziną. Jeśli twoja dziewczyna szanuje swoich rodziców, przyjmuje ich rady i zawsze służy im pomocą, to dobry znak, że ma dobre serce. Oznacza to, że będzie ona tak samo czuła i wyrozumiała dla ciebie podczas twojego związku.

Wręcz przeciwnie, jeśli twoja dziewczyna mówi złe rzeczy o swojej rodzinie, plotkuje o swoich znajomych za plecami i jest zawsze gotowa opowiedzieć obciążające historie o swoich członkach rodziny, to jest powód, by wierzyć, że będzie mówić o tobie negatywnie za twoim w następnej kolejności.


10 sposobów na zrozumienie kobiecej osobowości bez konieczności pytania o nią

1 / 4Next

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.