6 ukrytych powodów, dla których nie możesz zajść w ciążę


Główne czynniki, które zmniejszają szanse na urodzenie dziecka są dobrze znane: poród i karmienie piersią, stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, palenie. Jednak bardzo często nawet brak tych przyczyn nie gwarantuje zajścia w ciążę.6. Zużywasz zbyt wiele tłuszczów trans.

Spożywanie tłuszczów trans – znajdujących się w wypiekach, pizzach, przekąskach, takich jak chipsy, smażone potrawy – może negatywnie wpłynąć na płodność, co oznacza, że ​​owulacja nie występuje. Staraj się ograniczać spożycie tych produktów, ponieważ spożywanie ich zamiast zdrowych węglowodanów może spowodować zwiększenie ryzyka owulacji o 73%. Kiedy masz ochotę na te tłuszczowe węglowodany, lepiej jeść przekąski, takie jak banany, pieczywo pełnoziarniste, migdały lub jogurt z jagodami.5. Ćwiczysz zbyt dużo.

Ćwiczenia mogą w pewnym stopniu poprawić płodność, ale ważne jest, aby uzyskać odpowiednią ilość ćwiczeń. Zbyt dużo może wpłynąć na równowagę energetyczną i negatywnie wpłynąć na cykl reprodukcyjny. Badania wykazały, że długie i intensywne codzienne ćwiczenia mogą wpływać na zdolność zajścia w ciążę. Umiar jest kluczem do utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia.


4. Twój wskaźnik masy ciała jest niski.

Mniejsze niż normalne BMI może zwiększać ryzyko niewydolności jajników, niepłodności i porodów przedwczesnych. Zaburzenia odżywiania mogą być związane z niższym BMI i mogą czasem negatywnie wpływać na menstruację i płodność. Jeśli nie możesz kontrolować swojego odżywiania, możesz skorzystać z wyspecjalizowanych aplikacji, które śledzą Twoje kalorie i wagę, a także inne symptomy związane ze zdrowiem.


6 ukrytych powodów, dla których nie możesz zajść w ciążę

1 / 5Next

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.