Rolnicy w Szwajcarii wywiercili w żołądkach krów otwory z bardzo dziwnego powodu…


Gdyby Szwajcaria miała narodowy napój, byłoby to mleko. Szwajcarzy tak bardzo polubili mleczne napoje, że nawet zorientowali się, jak stworzyć gazowany napój.

W związku z tym Szwajcarzy bardzo dbają o swoje źródło mleka – krowy. Po Indiach Szwajcaria jest krajem, w którym znalezienie wielu krów jest dość łatwe. Rolnicy w Szwajcarii znaleźli sposób na polepszenie swojej hodowli poprzez opiekę nad swoim bydłem.

Robili gigantyczne dziury w żołądku krów z tego powodu, który z pewnością cię zadziwi, a ty nawet nie uwierzysz, że to możliwe?Rewolucja!

Dla kraju, który celebruje produkty mleczne i mleczarskie, konieczne jest dbanie o swoje cenne bydło – ich zdrowie, odżywianie i dietę. I z tego powodu, Szwajcarzy wymyślili proste, nieszkodliwe rozwiązanie.

Zwierzęta wielo-komorowe

Komora żołądka w żwaczu jest najważniejsza w procesie trawienia, a mikroby rozkładają pokarmy, których krowy nie są w stanie. Jeśli krowy mają problemy z procesem trawienia, dziury w żołądku umożliwiają rolnikom przeszczepienie wyżej wymienionych bakterii i grzybów w ich żołądkach. Trudno jest się zorientować, czy krowa uzyskuje właściwe odżywianie i jest zdrowa, po prostu patrząc na nią.

Dlatego naukowcy opracowali technikę dla rolników. Krowa jest chirurgicznie wyposażona w „kaniule” – otwór przypominający bulaj, który zapewnia bezpośredni dostęp do żwacza (pierwszej komory w żołądku) krowy. Jedyny powód, dla którego krowę wybrano do kaniulacji, to badanie aktywności drobnoustrojów przeżuwaczy i strawności żwacza w różnych porcjach i mieszanych racjach pokarmowych.

Monitorowanie procesu trawienia

Jak tylko krowa w pełni wyzdrowiała z tych procedur, pozwala rolnikom i weterynarzom, którzy są odpowiedzialni za ich opiekę, na łatwiejsze monitorowanie ich procesów trawiennych i tworzenie dla nich właściwej diety.


Rolnicy w Szwajcarii wywiercili w żołądkach krów otwory z bardzo dziwnego powodu…

1 / 4Next

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.