10 rzeczy, które przyciągają płeć przeciwną jak magnes


Jakiego rodzaju ludzi uważa się za najbardziej atrakcyjnych? Niebieskooka blondynka i ciemnowłosy mężczyzna z brodą? Może tak. Ale są inne kryteria, które nie są tak oczywiste. Naukowcy z różnych krajów nieustannie prowadzą badania, aby dowiedzieć się, co mężczyźni i kobiety lubią. W tym artykule opowiemy o tych rzeczach.

1. Wyraz twarzy

W 2011 roku naukowcy próbowali dowiedzieć się, co mimika przyciąga mężczyzn i kobiety do płci przeciwnej. W badaniach wzięło udział ponad 1000 osób. Każdej osobie pokazano zdjęcia osób o zupełnie odmiennych emocjach.

Pomogło im to dowiedzieć się, że mężczyźni są bardziej zainteresowani szczęśliwymi kobietami – tymi, którzy się uśmiechają i mają szczęśliwe oczy. Kobiety kochają mężczyzn z dumnymi twarzami.

Naukowcy dowiedzieli się również, że wnioski te są zgodne z normami ewolucyjnymi i kulturowymi.2. Aktywny język ciała

W 2016 r. Naukowcy obserwowali ludzi podczas szybkiego randkowania. Pomogło im to nauczyć się, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety preferują partnerów z aktywnym mową ciała. Respondenci chcieli znów zobaczyć takich ludzi.

To samo dotyczy zdjęć. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety uważają, że osoby złapane w ruchu są bardziej atrakcyjne niż osoby, które zostały sfotografowane.

3. Zapach

Zapachy z ciała i perfum mogą przyciągać lub odpychać człowieka. I pomimo tego, że zapach czosnku niszczy romantyczną atmosferę, jedzenie może być pomocne dla mężczyzn.

Naukowcy odkryli, że kobiety przyciągają zapach mężczyzn, którzy zjadali czosnek. Jednak nie działa na odwrót. Według naukowców cieszą się zapachem smacznych potraw, takich jak pączki czy popcorn. Zatem dziewczyny, które chcą oczarować mężczyznę, powinny wybierać pachnące perfumy.4. Podobieństwo z rodzicami przeciwnej płci

Brytyjscy naukowcy odkryli, że kobiety często przyciągają mężczyzn, którzy mają ten sam kolor oczu co ich ojcowie. To samo dotyczy mężczyzn: często wybierają kobiety, które wyglądają podobnie do swoich matek.

Oczywiście ta zasada nie zawsze działa. Ale ludzie z takimi podobieństwami mają większe szanse na udaną relację.

5. Włosy

Mężczyzn najbardziej pociągają kobiety o długich włosach. Według naukowców wynika to z ewolucji. Ponieważ jeśli kobieta ma długie włosy, rośnie szybko, więc prawdopodobnie jest wystarczająco zdrowa, by wychować dziecko.

Kobiety jednak nie są tak mocno związane z męskimi włosami. Najczęściej jest to kwestia gustu: niektórzy lubią mężczyzn o długich włosach, niektórzy jak mężczyźni o krótkich włosach. Te preferencje mogą się zmieniać przez całe życie.
10 rzeczy, które przyciągają płeć przeciwną jak magnes

1 / 4Next

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.