16 Codzienne rzeczy, których przeznaczenie jest zupełnie inne niż ci się wydaje.


Jest wiele rzeczy, z których codziennie korzystamy, nie mając najmniejszej wiedzy na temat tego, do czego konkretnie jest przeznaczone. Chociaż je widzimy, to ignorujemy je, ponieważ nigdy nie wiedzieliśmy, że jest to celowe. Jako istoty ludzkie, jesteśmy dość ciekawscy, ale te codzienne rzeczy, takie jak pętla w koszulce, nasadka do długopisu, materiały na ubrania, dziura w oknie samolotu, nie miały dla nas znaczenia.
Zobacz jakie jest prawdziwe przeznaczenie tych niektórych rzeczy codziennego użytku.

1. Wisząca pętelka z tyłu koszuli

Za tymi pętlami kryją teorie, jednym z nich jest aby móc powiesić ją na wieszaku, Kolejna ma bardzo romantyczne znaczenie. Wiszącą pętlą oznacza, że mężczyzna jest singlem, a jeśli pętla jest usunięta, to mężczyzna nie jest już singlem.


2. Siłownik kabla zasilającego

Czym jest cylinder na przewodzie zasilającym laptopa? Kiedy telefon komórkowy jest zbyt blisko kontaktu z laptopem i wydaje dziwny, piskliwy dźwięk, ten przewód zasilający zwany ferrytowym koralikiem tłumi dźwięki o wysokiej częstotliwości.

3. Mała dziura w oknie samolotu

Celem tego otworu jest zrównoważenie ciśnienia powietrza między wewnętrznym obszarem szyb a kabiną samolotu, gdy osiągnie ona wysokość przelotową. Drugi uniemożliwia zaparowanie okien.


4. Niebieska część gumki

Jedną z rzeczy, których używamy na co dzień, jest gumka. Wszyscy wiemy, że niebieska część ma na celu wymazanie atramentu pióra, ale nigdy nie wiedzieliśmy, że jego przeznaczeniem jest tylko gruby papier, ponieważ niebieski jest twardszym bokiem, a różowy jest bardziej miękką stroną, dla delikatnego wymazywania.

5. Koszula z poziomymi dziurkami na guziki

Codzienne rzeczy, takie jak koszule, gdzie zauważyliśmy pierwszą i ostatnią dziurkę koszulek, które są poziome, podczas gdy inne otwory są pionowe. Celem tych poziomych otworów jest zapewnienie lepszej przyczepności.

6. Trampki mają dodatkowe oczka

Utrzymują część krawędziową pewną i stabilną, co nie pozwala jej ocierać się o kostki podczas biegu.


7. Oczka boczne

Motywem do zrobienia tych dziurek na spodzie obuwia treningowego była funkcja wentylatora.

8. Dziura na łyżce spaghetti

Łyżka do spaghetti ma otwór, a jej celem jest uzyskanie odpowiedniej ilości makaronu wymaganej do normalnego spożycia przez jedną osobę.

9. Mała kieszonka w jeansach.

Te małe kieszenie dżinsów zostały wymyślone przez Leviego w 1873 roku. Celem tych kieszeni było trzymanie w nich zegarków kieszonkowych.

10. Nity jeansowe

Niektóre nity po prostu wzmocnią dżinsy w najbardziej widocznych częściach i powstrzymają je przed rozdarciem.


11. Otwór pokrywy długopisu

Jeśli dojdzie do wypadku, w którym dziecko połknie osłonę długopisu i zostanie zablokowane, wówczas otwór ten zmniejszy ryzyko uduszenia i uniemożliwi zamknięcie dróg oddechowych.

12. Dodatkowa tkanina z nowymi ubraniami

Pozwala on sprawdzić, jak materiał reaguje na różne detergenty do prania, aby uzyskać informację, który detergent pasuje do twoich ubrań.

13. Otwór na taśmę pomiarową

Celem małego otworu w taśmie pomiarowej jest przymocowanie go do gwoździ lub śrub podczas pomiaru.

14. Taśma pomiarowa – ząbkowana krawędź

Jestem pewien, że nigdy nie poznałeś celu tego ząbkowanego brzegu na taśmie pomiarowej. Cóż, ma oznaczać punkt podczas pomiaru, ponieważ obie ręce są zajęte w danym czasie. Więc zaznaczasz swój punkt ząbkowaną krawędzią.15. Strzałka wskaźnika benzyny

Czy wiesz, że strzałka wskaźnika paliwa w samochodzie w zasadzie wskazuje, która strona samochodu jest z pokrywą zbiornika paliwa.

6. Kręta strona wsuwki

Jedną z codziennych spraw, z których korzystają kobiety, jest wsuwka. Czy wiesz, że zakrzywiona strona jest dnem szpilki i powinna być skierowana w stronę głowy?


12

16 Codzienne rzeczy, których przeznaczenie jest zupełnie inne niż ci się wydaje.

1 / 2Next

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.