5 oznak zatrzymywania wody w organizmie i sposoby radzenia sobie z tym


Woda jest dużą i znaczącą częścią naszego ciała. Każda część nas, o której możemy myśleć, zawiera stały procent wody. Jednak czasami nasz organizm może zająć zbyt dużo wody, co jest szkodliwe zarówno dla zdrowia, jak i dla urody.
Opuchnięte nogi i kostki

Przyczyny i objawy: Siedzisz cały dzień w biurze? A może twoja praca wymaga stania na nogach przez długie zmiany? Czy robisz którekolwiek z tych bez większego ruchu? Może to spowodować obrzęk nóg i kostek.Możesz również odczuwać ból i uczucie “ciężkich nóg”. Objawy te będą gorsze, jeśli Twój ubiór zawiera wysokie obcasy.

Jak sobie z tym poradzić: Połóż się z podniesionymi nogami kilka razy dziennie. Zrób sobie przerwę i idź na spacer raz na jakiś czas. Noś wygodne buty.Zatrzymywanie wody w okolicy brzucha

Przyczyny i symptomy: Czy twój okres jest bliski? Czy używasz antykoncepcji zawierającej hormony? Czy jesteś na hormonalnej terapii zastępczej? Każdy z nich może powodować obrzęk i “ciężki” brzuch.Jak sobie z tym poradzić: jeśli stan jest przedmiesiączkowy, powinien ustąpić po kilku dniach. Ale jeśli jest to związane z twoimi lekami, możesz skonsultować się z lekarzem. Powinieneś także udać się do lekarza, jeśli twój rozdęty brzuch łączy się z bólem lub innymi nieprzyjemnymi objawami.

Obrzęk nóg i brzucha

Przyczyny i objawy: Czy łatwo tracisz oddech lub często czujesz się słaby i oszołomiony? Czy odczuwasz brak tchu lub masz podwyższone tętno?

Jeśli te objawy pojawiają się bez wyraźnego powodu, skonsultuj się z lekarzem. Te, w połączeniu z obrzękiem nóg i brzucha, mogą być sygnałem, że masz problemy z sercem.

Jak sobie z tym poradzić: Skonsultuj się z lekarzem i postępuj zgodnie z instrukcjami, które od niego otrzymujesz. Sprawdzaj regularnie swoje zdrowie i zmniejsz ilość soli w diecie.

Opuchnięta twarz (szczególnie okolice oczu)

Przyczyny i objawy: Na czym polegał Twój wieczorny posiłek? Czy było to słone przekąski, fast food, czy coś z puszki? Jeśli tak, to nic dziwnego, że budzisz się z napuchniętą twarzą.

Jak sobie z tym poradzić: ten stan po pewnym czasie znika naturalnie. Aby tego uniknąć, należy zmniejszyć ilość soli i konserwantów w diecie.

Obrzęknięte i obolałe nogi

Przyczyny i objawy: Czy żyły na nogach wydają się większe? Czy zmieniła się Twoja skóra? Czy masz wysypkę?

Mogą to być objawy problemów żylnych. Z jakiegoś powodu twoje żyły nie działają tak, jak powinny, lub możesz mieć skrzep krwi.

Jak sobie z tym poradzić: skonsultuj się z lekarzem. Może zaistnieć potrzeba rozpoczęcia przyjmowania leków lub nawet operacji. Dokładnie przestrzegaj ich zaleceń i pozwól nodze odpocząć wystarczająco.

Warto również założyć parę wysokiej jakości pończoch uciskowych.

Inne typowe objawy, które mogą powodować zatrzymanie wody:

Ciąża
Skutki uboczne leków
Choroba płuc lub innych narządów, w tym rak
Podróże powietrzne
Niedożywienie
Pamiętaj, że zatrzymywanie wody powinno być uważane za niebezpieczne tylko wtedy, gdy pojawia się bez wyraźnego powodu lub w połączeniu z innymi objawami, takimi jak ból, wysypka lub gorączka.Ogólne zasady radzenia sobie z retencją:

Utrzymuj zdrową dietę i zmniejsz ilość soli w żywności. Pamiętaj, aby w diecie uwzględnić orzechy, banany, awokado, owoce cytrusowe i zielone warzywa.
Po długim dniu połóż stopy.
Skonsultuj się z lekarzem, jeśli retencja wydaje się nienormalna lub jeśli jest połączona z innymi objawami (ból, wysypka itp.).

W przypadku przepisania leku należy regularnie przyjmować lek i postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.
Rozważ zastosowanie specjalnych pończoch uciskowych, ale skonsultuj się z lekarzem przed zakupem pary.

via: https://brightside.me


5 oznak zatrzymywania wody w organizmie i sposoby radzenia sobie z tym

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.