15 części ciała ludzkiego, które znikną w przyszłości!


W pierwszym rozdziale The Descent of Man Charles Darwin zidentyfikował około tuzina części ciała, które z radością określił jako “bezużyteczne lub prawie bezużyteczne”. Katalog Darwina był daleki od ukończenia – nasze ciała są zaśmiecone częściami, których nie potrzebujemy. Rzućmy okiem na niektóre z nich. W perspektywie dłuższego czasu są one skazane na zaniknięcie. Sami przekonajcie się czego niedługo nie będziemy mieć w naszych ciałach.

1. Włosy na ciele

Nasze brwi pomagają utrzymać pot z naszych oczu, ale męskie włosy na twarzy odgrywają równie ważną rolę w seksualnym przyciąganiu przeciwnej płci. Wygląda na to, że większość pozostałych włosów na ciele ludzkim nie spełnia żadnej funkcji.

2. Zatoki przynosowe

Nikt nie wie, dlaczego zatrzymujemy te kłopotliwe, pokryte śluzem ubytki. Jedyny powód to chyba to, że głowa jest dzięki nim lżejsza.

3. Zewnętrzne mięśnie ucha

Niektóre zwierzęta, takie jak króliki i psy, mogą poruszać uszami niezależnie dzięki tym zewnętrznym mięśniom. Ludzie także jeszcze je mają, ale nie potrafią robić tego co zwierzęta.

4. Zęby mądrości

Wcześni ludzie musieli żuć rośliny, aby uzyskać wystarczającą ilość kalorii w celu przeżycia, ale obecnie tylko około 5% populacji ma zestaw tych zdrowych, ale bezużytecznych zębów. Mamy nadzieję, że szybko się ich pozbędziemy – tańsze wizyty u dentysty.


15 części ciała ludzkiego, które znikną w przyszłości!

1 / 5Next

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.