10 niepokojących znaków, które daje Twoje ciało! Nie można ich zignorować!


Twoje ciało ma sposób mówienia do ciebie i ważne jest uważne słuchanie tego, co próbuje ci powiedzieć. Można to zrobić, zwracając uwagę na znaki, które ona daje, takie jak zmiany koloru części ciała lub odczuć i pragnień, które są rzadkością.
1. Różowe stopy

Producenci balsamów do stóp często obiecują, że będziesz mieć “stopy dziecka”. Ale jeśli zauważysz, że twoje stopy są naprawdę różowe, a skóra wygląda na szczupłą i pomarszczoną, powinieneś wykonać badanie krwi, aby sprawdzić poziom cukru we krwi. Ten objaw może wskazywać na problem metaboliczny, w tym na cukrzycę.

Lekarz, którego powinieneś zobaczyć: endokrynolog.
2. Uczucie przytulania

Przytulanie nie zawsze jest miłe. Jeśli czasami czujesz się tak, jakby ktoś cię mocno przytulał lub wiązał w talii, ciele lub nogach, powinieneś wykonać kilka testów, aby wykluczyć ryzyko stwardnienia rozsianego. Możesz mieć również nieprzyjemne odczucia w rękach i nogach – możesz czuć się tak, jakbyś nosił rękawiczki lub ciężkie buty. Uczucie może być różne od irytującego do bardzo bolesnego, ale w każdym razie powinieneś zwrócić na to uwagę.

Lekarz, który powinieneś zobaczyć: neurolog.3. Cienkie brwi

Jeśli zauważysz, że twoje brwi stają się cieńsze, powinieneś zobaczyć się z lekarzem i sprawdzić tarczycę. Może to być jeden z objawów niedoczynności tarczycy.

Lekarz, którego powinieneś zobaczyć: endokrynolog.
4. Opuchnięte palce

Nawet jeśli masz jasną skórę, bez podrażnień, bez swędzenia, ale palce przypominają kiełbaski, powinieneś zobaczyć się z lekarzem. Ten objaw może sygnalizować łuszczycowe zapalenie stawów.

Lekarz, który powinieneś zobaczyć: dermatolog; reumatolog.
5. Utrata apetytu

Nie chęć jedzenia nie powinna być traktowana jako prezent od bogów fitness. Jeśli odczuwasz nagłą utratę apetytu i zauważysz, że tracisz na wadze, może to być objaw pewnego zaburzenia metabolicznego. Jeśli masz również refluks żołądkowy, może to być oznaką refluksu żołądkowo-przełykowego.

Lekarz, który powinieneś zobaczyć: gastroenterolog.


6. Swędząca skóra

Jeśli zauważysz, że masz swędzącą skórę, może to być oznaką cukrzycy. Ale zanim zobaczysz lekarza, sprawdź swędzenie: swędzenie może być spowodowane ukąszeniem owada lub reakcją alergiczną na nowy balsam lub tkaninę niskiej jakości. Jeśli żadna z powyższych przyczyn nie tłumaczy świądu, powinieneś udać się do lekarza na badanie.

Lekarz, którego powinieneś zobaczyć: endokrynolog
7. Nietolerancja bycia w środku

Jeśli jesteś jedną z osób, które zawsze proszą o otwieranie okien w transporcie publicznym lub w domu, a oddychanie na zewnątrz jest łatwiejsze niż w domu lub w pracy, powinieneś poddać się badaniu serca, aby wykluczyć ryzyko niewydolności serca. Ponadto, Twój tarczyca może również zostać przetestowany, ponieważ niedoczynność tarczycy towarzyszy temu objawowi.

Lekarz, którego powinieneś zobaczyć: kardiolog, endokrynolog.
8. Nietolerancja otwartych okien

Jeśli jednak w lecie jest ci zimno, nadal musisz kontrolować tarczycę. W organizmie może brakować jodu, a niedobór ten może prowadzić do niedoczynności tarczycy.

Lekarz, którego powinieneś zobaczyć: endokrynolog.
9. Nagłe pojawienie się kleptomanii

Nagła nieznajomość prawa i chęć ukradnięcia czegoś małego, nawet jeśli łatwo można za to zapłacić, może być pierwszą oznaką demencji. Niestety, bardzo niewiele osób jest gotowych zaakceptować problem i poprosić o pomoc. Dlatego powinniśmy zwracać większą uwagę na naszych bliskich, zwłaszcza na osoby starsze.

Lekarz, który powinieneś zobaczyć: terapeuta; neurolog; psychiatra.
10. Zmiany w twoich paznokciach

Jeśli zauważysz, że paznokcie zmieniają kształt i stają się coraz grubsze, może to oznaczać, że masz problemy z sercem. Należy jednak pamiętać, że gwoździowanie paznokci nie jest chorobą samą w sobie, jest tylko objawem patologicznego procesu w twoim ciele, który może być spowodowany wieloma chorobami, więc powinieneś mieć pełne badanie.

Lekarz, który powinieneś zobaczyć: terapeuta; kardiolog.


10 niepokojących znaków, które daje Twoje ciało! Nie można ich zignorować!

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.