7 Zasady higieny osobistej, które łamiemy się każdego dnia


Zasady higieny osobistej nie są tak trudne, ale czasami robimy pewne błędy. Błędy mogą kosztować nas nie tylko piękno, ale i zdrowie. Zobacz jakie błędy najczęściej popełniamy!
7. Zakrywanie ust ręką podczas kaszlu lub kichania.

Zakrywając nasze usta dłońmi podczas kaszlu lub kichania, pomagamy zarazkom dostać się na nasze twarze. Rezultatem są erupcje, zaczerwienienia i inne nieprzyjemne konsekwencje. Jest szczególnie niebezpieczny w przypadku chorób zakaźnych, ponieważ pocieranie oczu dłonią może wywołać stan zapalny powiek.

Jak zrobić to dobrze: Powinieneś zakryć usta chusteczką, najlepiej jednorazową chusteczką papierową. Jeśli go nie masz, zakryj usta zagięciem łokcia.


6. Przycinanie paznokci.

Płytka paznokcia składa się z płatków ułożonych jedna na drugiej jak płytki. Korzystanie z maszynki do strzyżenia deformuje strukturę twoich paznokci: zaczynają obierać i pękać.

Jak zrobić to dobrze: jeśli potrzebujesz przyciąć długie paznokcie, spiąć je dłużej, niż potrzebujesz, a następnie uformuj je, jak chcesz, za pomocą pliku. We wszystkich innych przypadkach po prostu je odłóż.


5. Malowanie swoich dolnych rzęs od wewnątrz.

Końcówka ołówka, a zwłaszcza szczotka ciekłej wyściółki, chroni bakterie, które mogą spowodować infekcję, jeśli znajdą drogę do błony śluzowej oka. Mieszając ze łzami, eyeliner stwarza dogodne warunki do ich rozmnażania.

Jak zrobić to dobrze: jeśli chcesz zaakcentować dolną powiekę, użyj cieni do powiek: zastosuj je w pewnej odległości od linii wzrostu twoich rzęs.


7 Zasady higieny osobistej, które łamiemy się każdego dnia

1 / 4Next

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.