Naukowcy ujawnili 11 przerażających stworzeń żyjących w Australii


W Australii żyje wiele różnych gatunków: od uroczych kangurów po naprawdę przerażające zwierzęta, których nikt nie chce zobaczyć w prawdziwym życiu. Niektóre z nich wyglądają tak, jakby były głównymi bohaterami morskiego horroru.

1. Grimpoteuthis

Ośmiornice głębinowe mają średnio około 8 cali długości. Są jednak wyjątki: największy ma 70 cali i waży 16 funtów.
2. Kruche gwiazdy

Zrelaksuj się, ta krucha gwiazda nie jest niebezpieczna dla ludzi, ale w niektórych pozach wygląda jak krab z horrorów. Niektóre gwiazdy mają duże macki i im więcej mają, tym bardziej przerażają.
3. Pająk morski

Ci, którzy boją się pająków, nie mogą się zrelaksować w wodzie lub na lądzie. Naukowcy znają ponad 1000 rodzajów pająków morskich, które żyją zarówno w pobliżu brzegu, jak i na głębokiej wodzie.4. Ryba bez twarzy

Ta przerażająca ryba nie ma twarzy, tylko usta i nozdrza. Ale żyje tak głęboko w morzu, że i tak nie potrzebuje oczu. Nawiasem mówiąc, po raz ostatni ta ryba została złapana w 1873 roku.
5. Anthozoa

To nie wygląda naprawdę przerażająco, ale może być niebezpieczne. Anthozoa może żądlić nieostrożnego nurka.

6. Jaszczurka głębinowa

Ostre jak brzytwa zęby i ciemne oczy tej ryby mogą przerazić każdego. Jednak nie ma potrzeby się bać – nawet jeśli nurkujesz w pobliżu australijskiego brzegu, nie zobaczysz tej ryby. Żyje od 3000 stóp do 8000 stóp głębokości.
7. Blobfish

Mimo, że ta ryba słynie z zabawnego wyglądu, jest całkiem wyjątkowa, ponieważ jest endemiczna dla Australii. Oznacza to, że żyje tylko w jednym miejscu na świecie. Niestety, teraz jest zagrożonym gatunkiem.8. Tripodfish

Tripodfish również wygląda dość niecodziennie. Jego długie kości pozwalają mu stać podczas polowania.
9. Isopoda

Te spokojne stworzenia wkrótce podbiją planetę – w wodzie i na lądzie jest ponad 10,5 tysiąca gatunków. Innym dziwnym faktem jest to, że niektóre z nich są ledwo widoczne, a inne są bardzo duże.

10. Viperfish

Pomimo bardzo małych rozmiarów (13 cali), te ryby wyglądają bardzo groźnie. Ich ciała są pokryte świecącymi narządami, które pomagają im odnaleźć się w głębinach oceanu.
11. Dżdżownice

Oprócz naprawdę przerażającego wyglądu, nie ma nic strasznego w dżdżownicach. Ich długość waha się od 0,039 do 9,8 ft. Są one rzeczywiście bardzo przydatne dla środowiska, ponieważ mogą przekształcić glebę w próchnicę, co poprawia płodność gleby.
Bonus: Zwierzęta jedzące zwierzęta w Australii
Biedny wąż zjedzony przez żabę.

Nie musisz się martwić krokodylami. W Australii węże się nimi zajmą.

Które ze stworzeń wydawało się najbardziej przerażające? Powiedz nam, co myślisz w sekcji komentarzy poniżej!


Naukowcy ujawnili 11 przerażających stworzeń żyjących w Australii

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.